اندازه گرفتن اعتماد به نفس رابطه عاطفی احساسات

اندازه گرفتن: اعتماد به نفس رابطه عاطفی احساسات زندگی احساس اعتماد او سپاسگزار شماست او صادق است

گت بلاگز اخبار پزشکی میکروب های روده عامل بروز افسردگی افراد

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد میکروب‌های روده نقش مهمی در ابتلای فرد به افسردگی دارند. 

میکروب های روده عامل بروز افسردگی افراد

میکروب های روده عامل بروز افسردگی افراد

عبارات مهم : میکروب

نتایج یک تحقیق نشان می دهد میکروب های روده نقش مهمی در ابتلای فرد به افسردگی دارند.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه کورک ایرلند در مطالعه خود به بررسی رابطه بین باکتری های روده و مولکول های زیستی موسوم به miRNA در مغز پرداختند. این نتیجه های روی موش ها نشان داد تعداد زیادی از miRNAها در بدن موش های بدون باکتری عوض کردن کرده اند.

میکروب های روده عامل بروز افسردگی افراد

این موش ها که در محیط های بدون میکروب رشد کردند، به طور معمول اضطراب غیرطبیعی، نقص در اجتماعی بودن و آشنایی و رفتارهای مشابه افسردگی را نشان دادند.

دکتر جرارد کلارک، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:«ثابت شده است است که میکروب های روده بر miRNA در آمیگدال و قشر پرفرانتال مغز تاثیر می گذارند. این عنوان از این جهت اهمیت دارد که ممکن هست، این miRNA ها بر فرایندهای فیزیولوژیکی که پایه ای جهت عملکرد سیستم عصبی مرکزی در مناطق مغزی هستند، مانند آمیگدال و قشر پیشانی، که به شدت در اضطراب و افسردگی دخالت دارند نیز تاثیر گذارند.

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد میکروب‌های روده نقش مهمی در ابتلای فرد به افسردگی دارند. 

miRNA، توالی کوتاه نوکلئوتیدی است (بلوک های ساختاری DNA و (RNAکه بر نمایان شدن ژن ها تاثیر می گذارد. اعتقاد بر این اختلال در تنظیم یا عملکرد miRNA یک عامل مهم اختلال روانپزشکی مرتبط با استرس، بیماری های اعصاب مانند ام اس و پارکینسون و اختلالات جنسی است.

نتایج این تحقیق در حال حاضر روی موش ها موفقیت آمیز بوده هست، ولی تبدیل شدن آن به روشی درمانی جهت درمان بیماری های روانی و اعصاب همچنان نیاز به مطالعه دارد.

واژه های کلیدی: میکروب | باکتری | بیماری | میکروب | افسردگی | تاثیر گذار | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz